آموزش ثبت‌نام در سامانه ثبت صندوق فروشگاهی

آموزش ثبت‌نام در سامانه ثبت صندوق فروشگاهی

سازمان امور مالیاتی کشور از ابتدای سال 1392 تا به امروز در حدود 30 اتحادیه صنفی را ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش و صدور الکترونیکی فاکتور کرده است. در اینجا قصد داریم آموزش ثبت‌نام در سامانه ثبت صندوق فروشگاهی را بگذاریم.
راجع به اینکه صندوق فروشگاهی چیست و به چه کار می‌آید در صفحه صندوق فروشگاهی چیست؟  بیشتر بخوانید.
آخرین اطلاعیه اتاق اصناف و سازمان امور مالیاتی هم گویای این است که تمامی صنوف و اتحادیه‌های مشمول این طرح، تا 30دی‌ماه96 فرصت ثبت‌نام دارند و در صورت عدم اجرا، جرایم و لغو معافیت‌های مالیاتی برای آن‌ها در پی خواهد داشت.

 

نام اصناف مشمول این قانون را در فایل زیر ببینید:

مراحل کاری که اصناف باید انجام دهند را در ادامه متن آموزش ثبت‌نام در سامانه ثبت صندوق فروشگاهی توضیح می‌دهیم:

1:  در اولین مرحله از آموزش ثبت‌نام در سامانه ثبت صندوق فروشگاهی هر مودی مالیاتی باید ابتدا نرم افزار مورد تایید دارایی تهیه کند.
2:  سپس فرم «برگ ثبت نام نصب سامانه فروشگاهی» را تکمیل و پس از مهر و امضای شرکت تولید‌کننده نرم افزار  و اتحادیه صنفی خود،  به سازمان امور مالیاتی ارائه دهد.

برگ ثبت نام نصب سامانه فروشگاهی

 

3: در این مرحله وارد آدرس اینترنتی tax.gov.ir شوید.

 

ورود به سامانه اداره امور مالیاتی ثبت صندوق فروشگاهی

 

اگر شماره اقتصادی دارید، طبق تصویر بالا نام کاربری و کلمه عبور را وارد و در قسمت «ثبت صندوق و نرم افزار فروش» اطلاعات مربوط به نرم افزار و سخت افزار خود را وارد و تاییدیه نهایی را دریافت کنید. اگر شماره اقتصادی ندارید، طبق اینفوگرافیک زیر وارد گزینه پیش‌ثبت‌نام شوید و مراحل زیر را طی کنید.

 

مراحل ثبت نام در سامانه امور مالیاتی جهت ثبت صندوق فروشگاهی

 

نکته1: گزارش‌هایی از قبیل گزارش فصلی و  اظهارنامه مالیاتی باید از طریق نرم افزار تهیه شده به صورت الکترونیکی ارسال شود.

نکته2: در صورت عدم استفاده از سامانه‌های مذکور، از معافیت مالیاتی مقرر در قانون برای سال مربوط محروم می‌شوید و متناسب با دیرکرد در تهیه سامانه مذکور، مشمول پرداخت جریمه خواهید شد.

 

نکته خیلی مهم: فقط اگر نرم افزار حسابداری داشته باشید، شامل معافیت مالیاتی خواهید شد. این نرم افزار باید مطابق آخرین قوانین مالیاتی باشد.

 

نرم افزار حسابداری هلو مطابق جدیدترین قوانین مالیاتی است و برای شغل شما نرم افزار ویژه دارد. تمامی نسخه‌های هلو روی تمامی سامانه‌های صندوق فروشگاهی نصب می‌شود. در لینک زیر می‌توانید نرم افزار حسابداری مناسب کسب و کار خود را جست‌وجو کنید. اگر برای انتخاب نرم افزار و نحوه خرید سوالی دارید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 

 

تماس باما
محصولات

صدای شما را می‌شنویم