معافیت مالیات بر درآمد شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار

معافیت مالیات بر درآمد شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار

به گفته مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت فهرست اطلاعات واحدهای تولید فناوری اطلاعات جهت بهره مندی از معافیت مالیات بر درآمد ابلاغ شد.

در این راستا سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه‌ای، فهرست اطلاعات واحدهای تولیدی فناوری اطلاعات به همراه محصولات نرم‌افزاری تولیدی را جهت بهره‌مندی از معافیت مالیاتی موضوع بند (د) ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی به موجب ماده ۳۱ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، به ادارات کل امور مالیاتی کشور ابلاغ کرد.

به گفته اسماعیل زاده؛ در این بخشنامه واحدهای تولیدی فناوری اطلاعات به واحدهای تولیدکننده و ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری اطلاق شده که دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت  داشته باشند.

وی افزود: بر اساس بند ۴ این بخشنامه بهره‌مندی از معافیت ۱۰۰ درصد مالیات بر درآمد حاصل از فروش تولیدات نرم‌افزاری به مدت ۵سال به اشخاص حقوقی غیردولتی که از اول فروردین ۹۵ به بعد برای آنها پروانه بهره‌برداری صادر شده تعلق می‌گیرد.

مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس بند ۵ این بخشنامه برای واحدهای تولیدی فناوری اطلاعات که تاریخ صدور پروانه بهره‌برداری آنها قبل از تاریخ تعیین شده باشد، معافیت مالیاتی آنها بر اساس ماده ۱۳۲ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم مصوب، با رعایت سایر مقررات به میزان ۸۰ درصد و به مدت ۴ سال قابل اعمال است .

صدای شما را می‌شنویم