چرا باید به معماری IT اهمیت داد؟

چرا باید به معماری IT اهمیت داد؟

قسمت اول:

چرا باید به معماری IT اهمیت داد؟ بسیاری از صنایع عمومی در تلاش هستند تا تطابق انتظارات اقتصادی و مشتریان را توسط مدیریت دیجیتال انجام دهند. سرمایه گذاری در یک معماری  (IT( architecture  IT منعطف تر و سریعتر بوده و باعث تسریع در مدرنیته کردن سیستم های دیجیتالی می شود.

شرکت های دیجیتال از داده های واقعی که از منابع مختلف به دست آمده اند، استفاده می کنند. آنها داده ها را مجددا پیکر بندی می کنند تا با نیاز مشتریان جدید سازگار شوند. سیستم های آنها به صورت روزانه به روز می شوند تا با جدیدترین روش ها سازگار گردد. تصور کنید چنین مجموعه ای با چنین ظرفیت هایی چطور می تواند به قطع برق پاسخ دهد؟ با استفاده از متریک عملیاتی زنده و لحظه ای، اطلاعات هوا شناسی، تصاویر ماهواره ای ، اطلاعات کاربران و شبکه های اجتماعی می تواند به مشتریان هشدار چنین قطعی هایی را قبل از وقوع آن بدهد. اگر یک قطعی گسترده و یا ادامه دار باشد، شرکت می تواند به راحتی سیستم یکپارچه خود برای ارائه خدمات قطعی حفظ نماید.

ممکن است در سطح اجرائی با وجود سیستم های قدیمی، چنین چیزی تخیلی به نظر بیاید. این دستگاه ها با کد نویسی های قدیمی، مثل COBOL، امروزه بزرگتر شده اند، تعمیر و نگه داری آنها نیز سخت تر گشته است. ارائه دهندگان خدمات قطعا باید این معماری IT  را به روز رسانی کنند. اما جایگزینی کلی سیستم هزینه بر، زمان بر و خطرناک است. خوشبختانه نو آوران عرصه دیجیتال روش های ساده تری را ابداع نموده اند که با کمترین خطر و هزینه می توان این کار را انجام داد. چالشی که صنایع با آنها رو به رو هستند، دقیقا مثل چالش هایی است که بانک ها، اپراتور های تلفن و خرده فروشان در سال های اخیر با آن رو به رو بودند. در ادامه پنج حقیقت نا‌خوشایند که مانع رشد صنایع می شود را شرح خواهیم داد.

فسمت دوم

 

نظرات کاربران
فروشگاه اینترنتی
مشاوره فروش 021 22 22 11 42
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی آنلاین