مزایای استفاده از فرآیند اتوماسیون سازی شرکت ها

مزایای استفاده از فرآیند اتوماسیون سازی شرکت ها

پیش از شروع به اتوماسیون‌سازی و هوشمند کردن فرآیند تجارت در شرکت یا کسب و کار خود بهتر است مزایای استفاده از آن را بدانید.

اتوماسیون کردن یک تجارت یا کسب و کار به معنی استفاده از سیستم‌های رباتیک یا به اصطلاح (RPA (Robotic process automation  است که در خلال این روش با استفاده از دسته‌ای از نرم افزارها پروتکل‌های پیچیده دیجیتالی ایجاد می‌شوند که مانند یک کاربر انسانی با استفاده از رابط کاربری و رعایت مجموعه از قوانین از پیش تعیین شده، بخش‌هایی از سیستم تجارت و کسب و کار شما را به صورت خودکار انجام می‌دهند. RPA توانایی تقلید از رفتار انسانی دارد و طیف گسترده‌ای از توابع را برای فعالیت‌های تجاری شما تعریف می کند که باعث می شوند روند تجارت شما به صورت اتوماتیک و خودکار انجام شود. کارهایی مانند مقایسه کردن خودکار صورتحساب ها با انتقال داده ها از سیستم گفتاری به متنی یا ارسال خودکار ایمیل به سیستم های تراکنشی بر حسب میزان گردش حساب از نمونه کارهایی است که با اتوماسیون کردن تجارت خود می توانید انجام دهید. اتوماسیون سازی یک کسب وکار می تواند کمک بزرگی به کار شما و مدیریت بهتر تجارتتان باشد.

مزایای استفاده از فرآیند اتوماسیون سازی شرکت ها

 

با وجود  فواید بسیاری زیاد RPA بازهم هستند شرکت هایی که علاقه ای به این کار نداشته باشند، در چینین حالتی ممکن است آن ها در هزینه خود صرفه جویی کرده باشند اما بسیاری از فرصت ها را در زمینه هایی مانند بهبود نتایج، کیفیت بهتر کسب و کار، زمان و هزینه های جانبی از دست خواهند داد که به مرور با پیشرفته شدن تکنولوژی به ضرر شرکت ها خواهد بود.

با این حال اصلا مزایای وجود RPA در چیست؟

فرآیند کسب و کار بسیار پیچیده است و گاهی مواردی غیر ضروری باید رعایت شوند که وقت بسیار زیادی را از شما خواهد گرفت. در RPA این گام‌های غیر ضروری پیش از شروع کار حذف می شوند. علاوه بر این قوانین موجود در کسب و کار برای سالیان زیادی یکسان و بدون تغییر می ماند و این در حالی است که این قوانین با شرایط فعلی سازگار نیستند. با استفاده از RPA الگوریتم های سازمانی دقیق تر و سازگار توصیف می شوند و اجازه تصمیم گیری بهتر و سازگارتری را به شما می دهند.

یکی دیگر از فواید RPA در زمینه بهبود عملکرد شرکت ها است. در بسیاری از شرکت ها سطح دانش و درک فرآیند بسیار پایین است. ممکن است این شرکت از روش های عملیاتی استاندارد برای انجام کارهای خود استفاده کند ولی اغلب از پشتیبانی بسیار ضعیف و قدیمی برخوردار هستند. در شرکت های این چنینی، کارمندان هر کدام به شیوه خود روش های عملیاتی را پیاده می کنند زمانی بازده این کارمندان بالاتر می رود که توسط فردی با کارایی بالاتر به چالش کشیده شوند. RPA با به چالش کشیدن کارمندان دقیقا چیزی را که می خواهید به شما می دهد و در کنار افزایش کارآیی مناسب کارمندان، با انجام شدن خودکار فرآیندها باعث کاهش مشکلات در حین انجام فرآیند های کسب و کار نیز می شود.

RPA محیط اطلاعات کسب و کار شما را ساده می کند و باعث کاهش هزینه های شما در بخش های مختلفی می شود. برای مثال اگر شما صاحب یک کسب و کار آنلاین و فروشگاه اینترنتی باشید استفاده از RPA در بخش ارتباط با مشتری و پیگیری کسب سفارشات آن ها باعث می شود که نیاز به نیروی انسانی کمتری در این بخش داشته باشید و در عین حال سرعت پاسخگویی خود را افزایش داده و خطاهای انسانی را به حداقل برسانید. با اینکه به نظر می رسد که سیستم RPA در برخی موارد منجر به از بین رفتن مشاغل انسانی می شود اما در تحقیقات به عمل آمده میزان این از دست دادن شغل برای انسان ها بسیار کم بوده است. در واقع RPA به انسان کمک می کند تا ارزش انجام وظایف خود را بالاتر ببرد و در عین حال کارآیی او را افزایش می دهد.

 

نمونه ای از به کاربردن RPA و بهبود فرآیند شرکت

 

 

مزایای استفاده از فرآیند اتوماسیون سازی شرکت ها

 

بزرگترین بانک خرده فروشی و تجاری در انگلیس Lloyds Banking ، در حال حاضر با استفاده از برنامه RPA و گسترش این برنامه در سراسر شرکت توانسته شرکت خود را به ارزشی 4/4 میلیارد دلاری برساند. این شرکت از سیستم RPA در زمینه وام های تجاری استفاده کرده است. در حالت عادی با کمک وکیل اعطلای وام تا 2 روز طول میکشید در حالی که با استفاده از این سیستم این زمان به 30 دقیقه کاهش یافته است .

منبع:

https://hbr.org

 

نظرات کاربران
فروشگاه اینترنتی
مشاوره فروش 021 22 22 11 42
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی آنلاین