مهمترین سوال قبل از شروع یک پادکست

مهمترین سوال قبل از شروع یک پادکست

معمولا بازاریابان در هر زمینه ای به این موضوع فکر می‌کنند که آیا ساخت پادکست برای برند و اهدافشان منطقی است یا خیر. ابهامات زیادی وجود دارد و در نتیجه سوالات زیادی نیز پیش می‌آید. اما یک سوال بسیار مهم و حیاتی وجود دارد که بازاریابان اکثرا علاقه ای به پرسیدن آن ندارند و این سوال این است که:

 

آیا شما پشت میکروفون خوب هستید؟

این 99درصد از یک نبرد است. اگر شما میزبان خوبی داشته باشید برایتان خوشایندتر است. فقط کافی است به این موضوع فکر کنید که شما ترجیح می‌دهید به یک میزبان کسل کننده با یک کیفیت صدای عالی گوش دهید یا به یک میزبان جذاب با یک تکنولوژی معمولی؟

یک پادکست واقعا سه چیز است: یک سطح نمایش مفهومی، یک فرمت متوسط و یک استعداد فوق العاده. از این سه چیز که گفته شد میزبان مهمترین قسمت است. این که آیا فرد مصاحبه کننده یک فرد شوخ طبع است یا یک قصه گوی الهام بخش اولین چیزی است که به عنوان  یک بازاریاب قبل از راه اندازی یک پادکست باید به آن توجه داشته باشید. بنابراین بازهم این سوال پرسیده می‌شود که: آیا شما پشت میکروفون خوب هستید؟

یک پادکست عالی نیاز به استعداد عملکرد دارد. در اینصورت تمام چیزهای دیگر را می‌توان بهبود بخشید.

صدا طبیعی ترین شیوه ای است که ما با آن با انسان ها ارتباط برقرار  می‌کنیم. اما این تضمین نمی‌کند که صحبت کردن با میکروفون به همین سادگی باشد. با این حال اگر قانون طلایی صدای خود اطمینان دارید می‌توانید بهترین تصمیم ها را برای شنوندگان خود بگیرید.

صوت همان چیزی است که من آن را یک رسانه خطی می‌نامم. شنوندگان می‌توانند تنها از طریق یک قطعه حرکت کنند و به جلو بروند. آن ها می‌توانند هی بازی کنند و متوقف شوند. اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که بتوانید کسی را به عنوان میزبان وارد بازی کنید مطمعن باشید که متوقف نخواهد شد.

البته راه هایی برای داشتن عملکرد بهتر در پشت میکروفن برای شروع یک پادکست وجود دارد که در اینجا به چند تکنیک مورد علاقه خودم اشاره می‌کنم:

  • میزبان های بزرگ همیشه به قوانین طلایی احترام می‌گذارند.
  • میزبان بزرگ با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند.
  • میزبان بزرگ با مخاطب خود همراه می‌شود.
  • میزبان های بزرگ برای استخراج محتوای مناسب سوال های مناسب می‌پرسند.

 

 

منبع:    contentmarketinginstitute.com/2018/06/question-launching-podcast

نظرات کاربران
فروشگاه اینترنتی
مشاوره فروش 021 22 22 11 42
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی آنلاین