10 آنتی ویروس برتر رایگان جهان

10 آنتی ویروس برتر رایگان جهان

قسمت اول:

یکی از مشکلات روز مره کسانی که با دنیای اینترنت در تماس هستند، هکر ها و ویروس های اینترنت است. شاید یکی از ابتدایی ترین نرم افزار هایی که روی رایانه خود نصب کنید، یک آنتی ویروس است. اما متاسفانه قیمت آنتی ویروس های نسخه اصلی بسیار گران بوده و بسیاری به دلیل بالا بودن نرخ ارز، قادر به خریداری کردن آنها نیستند.
در این راستا یکی از پر طرفدار ترین آنتی ویروس های ایران، آنتی ویروس های رایگان هستند. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که امنیت این آنتی ویروس ها تا چه حدی هستند؟ و آیا قابل اطمینان هستند یا خیر؟
باید بدانید که به صورت پیش فرض روی تمامی ویندوز های 10، آنتی ویروس بیت دیفندر به صورت رایگان نصب شده اند. اما این آنتی ویروس به دلیل فراگیری بالا همواره مورد هجوم هکر ها قرار می گیرد. از این رو شما نیاز به یک آنتی ویروس دیگر برای تقویت امنیت سیستم خود دارید.
به صورت کلی آنتی ویروس های رایگان ممکن است یک سری پاپ آپ تبلیغاتی داشته باشند و یا از اطلاعات امنیتی شما برای بهبود کارکرد خود استفاده کنند. اما از این گذشته بعضی از گزینه های امنیتی بالا خود را به شما در نسخه های رایگان ارائه نمی دهند. اما باید به این موضوع اشاره کرد که اگر یک گزینه را به شما ارائه می دهند، هیچ تفاوتی با نسخه اصلی و پولی نداشته و به صورت کامل عمل می کند. در اینجا 10 آنتی ویروس رایگان برتر را به صورت کامل به شما معرفی می کنیم و از مزایا و معایب آنها با شما صحبت می نماییم:

1: بیت دیفندر

نسخه ی رایگان آنتی ویروس بیت دیفنر بسیار زیبا طراحی شده و در عین حال سبک است. این آنتی ویروس سرعت زیادی از سیستم نمی گیرد و در حال سرعت اسکن بالایی دارد. در مقایسه با باقی رقبا می توان آن را در رتبه بالا تری قرار دارد. یکی از قابلیت های نسخه رایگان این آنتی ویروس، قابلیت آتو پایلت است. شما با استفاده از این قابلیت همه کار را به خودش می سپارید.
این قابلیت هم جزء معایب و هم جزء مزایای آن محسوب می شود! ممکن است آتوپایلت گاهی حتی خودش را ویروس شناسایی کرده و فایل های سورس خودش را پاک کند! این کار در عین حال باعث آرامش خیال شما از بابت ورود هرگونه ویروس می شود.

مزایا

  • سرعت بالای اسکن
  • قدرت بالایی یافتن ویروس

معایب

  • آپشن های کمی برای شخصی سازی
  • عدم وجود گزینه ای برای برنامه ریزی اسکن سیستم

2: آنتی ویروس آواست ( Avast )

جالب است بدانید آنتی ویروس معروف AVG در سال 2016 به صورت رسمی توسط AVAST خریداری شد. سیاست این شرکت بر اجرای مستقل هر کدام از این دو آنتی ویروس است. با این کار توانسته در حدود 400 میلیون کاربر داشته باشد که این امر به آنها در شناسایی نقاط ضعف و قوت سیستم ها کمک شایان توجهی می کند.
آخرین نسخه از این آنتی ویروس دارای قابلیت گیمینگ است. در این حالت زمانی که شما بازی های رایانه ای سنگین اجرا می کنید، به صورت خودکار آنتی ویروس از کار افتاده و دیگر پاپ آپی به شما نمی دهد. مدیریت پسورد نیز یکی دیگر از قابلیت های جدید این نرم افزار است که باعث شده یک پکیج کامل حفاظتی برای سیستم شما محسوب شود.

مزایا

  • تاثیر بسیار کمی روی سرعت و عملکرد رایانه دارد.
  • سپر دفاعی بسیار استواری در مقابل نفوذ ویروس به حساب می آید.

معایب

  • تنظیمات امنیتی بسیار پیچیده
  • لینک های زیادی برای تبدیل نسخه رایگان به نسخه پولی وجود دارد که بسیار آزار دهنده هستند.

قسمت دوم

نظرات کاربران
فروشگاه اینترنتی
مشاوره فروش 021 22 22 11 42
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی آنلاین