چطور اشتیاق خود را در شروع کسب و کار از دست ندهیم؟

چطور اشتیاق خود را در شروع کسب و کار از دست ندهیم؟

زندگی یک کارگشا بسیار چالش بر انگیز است. بسیاری فکر می کنند که تنها در حال لذت بردن از این کار هستید. اما گاهی باید ساعت ها پشت لپ تاپ خود بنشینید و ایده های خود را امتحان کنید. شاید برای ماه های طولانی یا سالیان دراز از ایده های خود نتوانید کسب در آمد کنید. گاهی افراد از شما می پرسند که آیا این کار به سود آوری می رسد یا نه و یا اینکه چه زمانی قرار است تغییری چشم گیر اتفاق بیافتد؟ متاسفانه بسیاری دید شما را ندارند و این مساله آزار دهنده است.در اینجا به بررسی راه های حفظ اشتیاق در شروع کسب و کار می‌پردازیم.

چطور ادامه دهید؟

همه ناظر هستند و به شما شک دارند. شما در تمام مدت کار خود باید با این مساله رو در رو شوید. اما این نباید شما را از ادامه کار منع کند. بعضی افراد در ساحل امن و آرامش می مانند اما بعضی ها پای خود را فرای این امنیت می گذارند تا چیز های جدید را کشف کنند. شما در این راه تنها هستید و به این طریق باید اشتیاق خود را از دست ندهید.

  • به عمل کار بر آید به سخنرانی نیست

به جای اینکه ایده های خود را با افرادی به اشتراک بگذارید که مرز های فکری شما را محدود می کنند، آنها را اجرایی کنید! وقتی در مورد ایده خود با کسی صحبت کنید، پاسخ آنها تنها برای خودشان مناسب است و هیچ ارتباطی با موقعیت کنونی شما ندارد.
من در مدت سالیان که به صورت خویش فرما کار کردم، به این نتیجه رسیدم که هیچ گاه افکار خودم را با دیگران به اشتراک نگذارم. این کار تاثیر بسیار بدی روی طرز فکر شما دارد. طرز فکر خود را به هر قیمتی حفظ کنید. یک طرز فکر مثبت به شما کمک می کند تا مشتاق باقی بمانید. اطلاعات خود را با هیچکس به اشتراک نگذارید، نه دوستان، نه عمه نه حتی پدر و مادر، زیرا آنها همواره افکار منفی به شما می دهند. هر کار را اول انجام دهید و پس از آن در مورد اش صحبت کنید.

  • منزوی نباشید

وقتی می بینید که دوستان صمیمی و خانواده تان علاقه شما را درک نمی کنند، شما هم تصمیم به این می گیرید که از آنها دوری کنید. به این شکل شما تبدیل به یک انسان منزوی و گوشه گیر می شوید. شاید بهتر باشد به جای اینکه میلیون ها بار در مورد افکار تجاری خود به کسانی که هیچ درکی از آن ندارند توضیح دهید، بهتر باشد که از تمام موقعیت های اجتماعی دوری کنید.
سعی کنید تا از این انزوا بیرون رفته تا یک رویا پرداز شوید. حتی به خاطر خودتان هم شده، باید از این انزوا خارج شوید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. عدم ارتباط با دیگران می تواند روی طرز فکر شما تاثیر منفی بسیار بدی بگذارد.
با چالش های پیش روی خود مقابله کنید. به یک روانپزشک مراجعه کنید. به فایل های صوتی مخصوص گوش دهید تا به شما کمک کنند که یک کارگشای خوب باشد. توصیه من به شما این است که با دوستان رویا پرداز خود بیشتر وقت بگذرانید. وقت گذراندن با افرادی که رویاهای بزرگی دارند، باعث بهبود طرز فکر شما می شود. آنها شما را تشویق می کنند تا به اهداف خود برسید و حتی گاهی وقتی شما خودتان را محدود می کنید، آنها باز هم شما را تشویق می کنند. سعی کنید با افرادی که شما را درک می کنند ارتباط برقرار کنید.

منبع:

https://smallbiztrends.com/2018/05/how-to-keep-going.html

نظرات کاربران
  • عابد فریدونی 30 مرداد 1398
    • holoo 4 شهریور 1398
فروشگاه اینترنتی
مشاوره فروش 021 22 22 11 42
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی آنلاین