مزایای استفاده از فضای ذخیره سازی ابری

مزایای استفاده از فضای ذخیره سازی ابری

  • هزینه اندک: به دلیل استفاده نکردن از فضاهای فیزیکی و هزینه خرید و نگهداری از آنها ، استفاده از فضاهای ابری سبب کاهش هزینه های نگهداری اطلاعات میگردد.
  • نامرئی: سرویس های ذخیره سازی ابری ، هیچ فضای فیزیکی اشغال نمی کنند.
  • امنیت: ذخیره ی داده ها و اطلاعات در فضای ابری، به نسبت ذخیره در فضای فیزیکی امن تر است. زیرا فضاهای فیزیکی همواره در ریسک تاثیر پذیری از محیط بوده و هر لحظه امکان مخدوش شدن بخشی یا از بین رفتن کل اطلاعات می باشد.
  • در دسترس بودن: از تبلت ها تا گوشی های هوشمند، نوت بوک ها و کامپیوترهای رو میزی،  و هر نوع دیواس با قابلیت ارتباط به شبکه جهانی اینترنت در هر کجا و با هر اتصال اینترنتی می توانید به فضای ابری خود دسترسی داشته باشید.
  • همگام سازی: امکان به روز رسانی اطلاعات بدلیل در دسترس بودن همیشگی اطلاعات امکان پذیر می باشد.
  • اشتراک گذاری: چه بخواهید یک عکس ساده را  انتقال دهید و چه یک پوشه با صدها فایل، فضای ذخیره سازی ابری این امکان را با چند کلیک ساده برای شما فراهم می سازد.
  • همکاری: یکی از ویژگی های کاربردی فضای ذخیره سازی ابری آن است که ویرایش یک فایل توسط چندین فرد امکان پذیر است. به طور مثال شما و همکار شما با فاصله فیزیکی چند صد کیلومتری هر دو قابلیت ویرایش بکاپ و بارگذاری مجدد آن را دارید.
  • بازیابی: اگر زمانی به هر دلیلی نسخه اورجینال اطلاعات را از دست بدهید، خیلی سریع اطلاعات را به شما باز می گرداند.

 

مهم ترین نکته در ایجاد حس اطمینان به فضاهای ابری ، ضریب امنیتی بالای آنها جهت مقابله با هرگونه حملات هکری و افشای اطلاعات کاربران می باشد . برای این کار استفاده از  رمز های عبور و فایروال های قدرتمند جهت مقابله با نفوذ هکر ها کاملا  اهمیت به سزایی دارد ،که تا به امروز کلیه شرکت های ارائه دهنده چنین سرویس هایی با قدرت عمل کرده اند و تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر افشای اطلاعات کاربرانشان مشاهده نگردیده است . البته باید پذیرفت که نفوذگران همواره به دنبال راه های نوین برای دسترسی به تکنولوژی های روز دنبا هستند که در این میان انتخاب شرکت های بزرگ ارائه دهنده خدمات فضای ذخیره سازی ابری برای نگهداری از اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است . نرم افزار هلو با امکان ذخیره سازی اطلاعات بکاپ کاربران در DropBox که یکی از نام آوران این عرصه می باشد سبب ایجاد حس آرامش کاربر خود گردیده است .

نظرات کاربران
فروشگاه اینترنتی
مشاوره فروش 021 22 22 11 42
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی آنلاین