کارتخوان اندرویدی چه مزایایی برای رستوران شما دارد؟

کارتخوان اندرویدی چه مزایایی برای رستوران شما دارد؟

در عصر دیجیتال، مصرف کنندگان به گزینه‌های بیشتری برای پرداخت نیاز دارند. دستگاه‌های کارتخوان نیز خود به تنهایی نقش مهمی در زمینه تسهیل روش‌های پرداخت مشتریان ایفا می‌کنند.

خصوصاً در مکان‌هایی مانند رستوران‌ها که تعداد مشتریانی که به صندوق مراجعه می‌کنند بالا است، سرعت در پرداخت می‌تواند بسیار مهم باشد. نسل جدید دستگاه‌های کارتخوان نیز که با سیستم عامل‌های موبایل یعنی اندروید کار می‌کنند، در این زمینه با استقبال زیادی مواجه شده‌اند.

همه ما گزینه‌های جدید را دوست داریم به خصوص زمانی که صحبت از فناوری‌هایی می‌شود که می‌توانند با موبایل ما در ارتباط باشند. کار با موبایل همیشه ساده‌تر و بهتر است. آشنا شدن با مزایای کارتخوان اندرویدی می‌تواند تحولی در کسب و کار رستوران شما ایجاد کند. موضوعی که در این مقاله قرار است در مورد آن صحبت کنیم.

قیمت مقرون به صرفه

خیلی‌ها قیمت دستگاه‌های کارتخوان را با طلا مقایسه می‌کنند و دلیل آن بالا بودن قیمت این دستگاه‌های کوچک و جمع و جور است. اما با وجود دستگاه‌های کارتخوان اندرویدی که هم وزن سبک و هم قیمت پایین‌تری دارند، این شوخی‌ها احتمالاً تاریخ مصرفشان گذشته است.

چه در حال راه اندازی یک رستوران هستید، چه در حال اداره آن، یک دستگاه کارتخوان اندرویدی می‌تواند گزینه‌ای مقرون به صرفه و البته با سهولت استفاده برای شما باشد.

اتصال به گوشی‌ها یا تبلت های اندرویدی

کارتخوان اندرویدی یک تلفن همراه یا تبلت با سیستم عامل اندروید یا ویندوز است که از طریق آن کار می‌کند. در واقع سخت افزار اصلی این دستگاه‌ها یک دستگاه تبلت ارزان قیمت است. در صورتی که سخت افزار شما یا همان تبلت دچار خرابی شود، با هزینه‌ای کمتر از تعمیر یک دستگاه کارتخوان معمولی می‌توانید آن را تعمیر کنید.

خصوصاً اگر در رستوران با تعداد بالایی از مشتریان مواجه باشید، سرعت بالا در تعمیر و جایگزینی دستگاه بسیار اهمیت دارد. همان طور که می‌دانید در مدیریت یک رستوران نیز موردی که بسیار مهم است، کاهش هزینه‌ها است. زیرا شما نه تنها می‌توانید مبلغی را پس انداز کنید، بلکه می‌توانید بودجه اضافی را صرف خرید تجهیزات و ابزارهایی کنید که در پیشرفت بیشتر رستوران شما مؤثر باشند.

در مورد دستگاه‌های کارتخوان اندرویدی، تبلت های متعددی از برندهایی مانند سامسونگ، لنوو، ایسر، دل و موارد دیگر وجود دارند که جزو انتخاب‌های شما می‌توانند قرار بگیرند. در واقع شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که برای کارتخوان در نظر گرفته‌اید، یک تبلت با هزینه مناسب را پیدا کنید.

البته ممکن است این‌طور به نظر برسد که انتخاب از بین مدل‌های گسترده‌ای که در بازار موجود هستند، سخت است. اما کمی وقت برای تحقیق در مورد گزینه‌هایی که به بودجه شما نزدیک هستند، می‌تواند شما را به انتخاب‌هایی عالی با ویژگی‌های مورد نظر شما برساند.

دارای چندین عملکرد

دستگاه‌های کارتخوان اندرویدی می‌توانند به جز کار پرداخت، عملکردهای مختلف دیگری داشته باشند. عملکردهایی مانند مدیریت موجودی، ثبت داده‌های مشتری مانند سابقه خرید و سایر اطلاعاتی که می‌توانند از منظر بازاریابی و حسابداری مورد تحلیل قرار بگیرند، گزارش داده‌های فروش برای پیدا کردن راه‌های بهتر برای جذب مشتری در رستوران و بسیاری از موارد دیگر.

به عنوان مثال، این دستگاه‌ها دقیقاً مانند یک نرم‌افزار حسابداری به شما می‌گویند که در کدام روزها و ساعت‌ها فروش بالاتری داشته‌اید تا بتوانید مدیریت بهتری برای رستوران خود در پیش بگیرید. از آنجایی که همه این کارها توسط یک دستگاه انجام می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد تا تصویر کاملی از آنچه در رستوران شما می‌گذرد، داشته باشید.

قابل حمل بودن

دستگاه‌های کارتخوان قدیمی، اندازه و وزن کمی داشتند که البته در مقایسه با کارتخوان‌های اندرویدی، یک وسیله دست و پا گیر محسوب می‌شدند. شما می‌توانید یک دستگاه کارتخوان اندرویدی به اندازه یک تبلت یا تلفن همراه داشته باشید و بتوانید به سادگی سر میز یا در هنگام خروج مشتریان، به سادگی کار پرداخت را انجام دهید.

خصوصاً آن که در رستوران، شغل شما کاملاً سرویس محور است و نحوه‌ای که به مشتریان خود خدمت رسانی می‌کنید، در میزان جذب مشتری و فروش شما تأثیر بسیار بالایی دارد.

تعامل با مشتری

دستگاه‌های کارتخوان اندرویدی، جدا از قابل حمل بودن، این امکان را فراهم می‌کنند که بتوانید بهتر با مشتریان خود تعامل داشته باشید. با وجود دستگاه‌های قدیمی، صندوقدار در پشت یک میز یا کانتر پنهان می‌شد و کار پرداخت را در همان‌جا انجام می‌داد. این کار هرگز نمی‌تواند در بهبود تجربه مشتری از رستوران شما تأثیر خوبی داشته باشد.

در مقابل همه ما تعامل چهره به چهره را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهیم. با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید با یک دستگاه جمع و جور به میز مشتری‌ها رفته و تجربه‌ای عمیق‌تر را هنگام پرداخت صورتحساب برای آن‌ها رقم بزنید.

ساخته شده توسط گوگل

سیستم عامل اندروید توسط گوگل توسعه پیدا کرده است و به این ترتیب، شما می‌توانید مطمئن باشید که با یک سیستم عامل با کیفیت، قوی و سریع روبرو هستید. همچنین می‌توان حدس زد که این سیستم عامل برای سال‌ها در اوج محبوبیت باقی خواهد ماند.

همچنین امنیت سیستم عامل اندروید بسیار بالا است و شما می‌توانید مطمئن باشید که داده‌های مربوط به پرداخت مشتریان شما کاملاً محافظت شده خواهد بود. همچنین پشتیبانی سیستم عامل اندروید توسط گوگل بسیار قوی است و در صورت آپدیت، می‌توانید از خدمات و سرویس‌های بیشتری بهره‌مند شوید.

دستگاه‌های کارتخوان اندرویدی، به آینده تعلق دارند. آن‌ها نه تنها همه عملکردهای مربوط به دستگاه‌های کارتخوان قدیمی را پوشش می‌دهند، می‌توانند در حد یک نرم افزار حسابداری نیز به شما خدمت رسانی کنند. طراحی کوچک، قابل حمل بودن، انعطاف‌پذیری بالا و امکان ایجاد تعامل بین کارمندان و مشتریان نیز از دیگر مزایای این دستگاه‌ها می‌باشد.

 

صدای شما را می‌شنویم