در شروع کسب و کار، چطور اشتیاق خود را از دست ندهیم

در شروع کسب و کار، چطور اشتیاق خود را از دست ندهیم

زندگی یک کارآفرین بسیار چالش‌برانگیز است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که شما به عنوان یک کارآفرین تنها در حال لذت بردن از این کار هستید. در حالی که گاهی باید ساعت‌ها پشت لپ‌تاپ بنشینید و ایده‌های خود را امتحان کنید. شاید برای ماه‌های طولانی یا سالیان دراز نتوانید از ایده‌های خود کسب درآمد کنید. گاهی اوقات، افراد از شما می‌پرسند که آیا این کار به سودآوری می‌رسد یا نه و چه زمانی قرار است تغییری چشم‌گیر رخ بدهد؟ متاسفانه بیشتر افراد، دیدِ شما را ندارند و این مساله آزاردهنده است. در اینجا به بررسی راه‌های حفظ اشتیاق در شروع کسب و کار می‌پردازیم.

 

چطور ادامه دهید؟

همه منفی‌باف هستند. ما در تمام طول زندگی‌مان با این مساله سر و کار داریم؛ اما این موضوع نباید از ادامه کار منصرفمان کند. بعضی افراد در ساحل امن و آرامش می‌مانند اما بعضی‌ها پای خود را فرای این امنیت می‌گذارند تا چیز‌های جدید را کشف کنند. ممکن است در این راه تنها بمانید و به این طریق باید اشتیاق خود را از دست ندهید.

 

به عمل کار برآید به سخنرانی نیست

به جای اینکه ایده‌های خود را با افرادی به اشتراک بگذارید که مرز‌های فکری شما را محدود می‌کنند، آنها را اجرایی کنید! وقتی در مورد ایده خود با کسی صحبت کنید، پاسخ آنها هیچ ارتباطی با موقعیت کنونی شما ندارد و بیشتر مرتبط با فکری است که در مورد خودشان می‌کنند.

در میان گذاشتن افکار و ایده‌ها با دیگران، تاثیر بسیار بدی روی طرز فکر شما می‌گذارد. طرز فکر خود را به هر قیمتی حفظ کنید. مثبت‌نگری به شما کمک می‌کند تا مشتاق باقی بمانید. اطلاعات خود را با دوستان، پدر و مادر و افرادی که همیشه منفی‌باف هستند به اشتراک نگذارید؛ ابتدا هر چه می‌خواهید را انجام دهید و بعداً در موردش صحبت کنید.

 

از انزوا خارج شوید

وقتی می‌بینید که دوستان نزدیک و خانواده، علایقتان را درک نمی‌کنند، شما هم تصمیم می‌گیرید که از آنها دوری کنید. به این شکل تبدیل به یک انسان منزوی و گوشه‌گیر می‌شوید. تصور می‌کنید به جای اینکه میلیون‌ها بار در مورد افکار تجاری خود به کسانی که هیچ درکی از آن ندارند توضیح دهید، بهتر است از تمام موقعیت‌های اجتماعی دوری کنید.

اما سعی کنید از این انزوا بیرون رفته تا رویاپرداز شوید. حتی به خاطر خودتان هم که شده، باید از این انزوا خارج شوید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. عدم ارتباط با دیگران می‌تواند روی طرز فکر شما تاثیر منفی و بسیار بدی بگذارد.

با چالش‌های پیش روی خود مقابله کنید. به یک مشاور مراجعه کنید. به فایل‌های صوتی مخصوص گوش دهید تا به شما کمک کند کارآفرینی خوب باشید. توصیه می‌کنم با دوستان رویاپرداز خود بیشتر وقت بگذرانید. وقت گذراندن با افرادی که رویاهای بزرگی دارند، باعث بهبود طرز فکر شما می‌شود. آنها شما را تشویق می‌کنند تا به اهداف خود برسید و گاهی حتی وقتی خودتان را محدود می‌کنید، آنها باز هم شما را تشویق می‌کنند. سعی کنید با افرادی که شما را درک می‌کنند ارتباط برقرار کنید.

 

 

منبع:   smallbiztrends.com/2018/05/how-to-keep-going.html

صدای شما را می‌شنویم