چرا آنتی ویروس یکی از مهم‌ترین نرم افزارها برای کامپیوترهای تمام اصناف است؟

چرا آنتی ویروس یکی از مهم‌ترین نرم افزارها برای کامپیوترهای تمام اصناف است؟

با آنکه کامپیوترهای مدرن دارای ابزارهای امنیتی داخلی هستند، اما هنوز هم وجود یک آنتی ویروس قدرتمند برای حفظ کسب و کار شما ضروری است. در واقع ویروس‌های رایانه‌ای مختلف از جدی‌ترین تهدیدهایی هستند که مشاغل می‌توانند امروزه با آن‌ها روبرو شوند.
شاید جالب باشد بدانید که حدود 50 درصد از شرکت‌های کوچک و متوسط در برابر خسارات ناشی از بدافزارها قرار می‌گیرند. با این حال، هنوز هم بسیاری از شرکت‌ها و صاحبان مشاغل توجه کمی به امنیت کامپیوترهای خود نشان می‌دهند. در اینجا دلایلی آورده‌ایم که ثابت می‌کنند شما برای کامپیوتر کاری خود به یک آنتی ویروس قابل اعتماد نیاز دارید.

 

محافظت از پرونده‌ها در برابر بدافزارها

آیا تاکنون اسناد بسیار مهم را به دلیل ورود ویروس‌های کامپیوتری از دست داده‌اید؟ شاید بله شاید هم خیر؛ اما صرف نظر از سابقه‌ای که در این زمینه ممکن است داشته باشید، مهم است که همیشه از داده‌های حساس خود مراقبت کنید.
داده‌هایی که شما در رایانه مربوط به کسب و کار خود دارید، شامل داده‌های مالی و حسابداری، اطلاعات مشتریان، سوابق خرید و فروش، انواع گذرواژه‌ها، کارت‌های بانکی و اطلاعات حساب‌های شما است. این اطلاعات هم ممکن است در اثر ورود یک ویروس به کامپیوتر شما دچار خرابی شوند و هم ممکن است توسط بدافزارها مورد حمله قرار گرفته و سرقت شوند.

 

محافظت از رایانه در برابر باج افزارها

باج افزارها از جمله جدیدترین و البته مخرب‌ترین بدافزارهای مدرن هستند. تشخیص دادن باج افزارها کار بسیار سخت و تقریباً غیر ممکنی است. آن‌ها معمولاً از طریق کرم‌ها وارد سیستم می‌شوند و کامپیوتر شما را قفل می‌کنند. سپس یک پیغام روی صفحه نشان داده می‌شود که در صورت پرداخت مبلغی به عنوان باج، می‌توانید دوباره به سیستم خود دسترسی داشته باشید. اغلب اوقات استفاده از یک آنتی ویروس خوب از این اتفاقات جلوگیری می‌کند.
البته دقت کنید که هرگز نباید ایمیل‌های ناشناس را باز کنید یا روی لینک‌هایی که در ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی نمی‌شناسید، کلیک کنید. اتصال فلش یا سایر دستگاه‌ها به رایانه نیز می‌تواند باعث فعال شدن این باج افزارها شود.

 

امنیت آنلاین

بسیاری از مشاغل دارای بخش تجارت الکترونیک هم می باشند، به عنوان مثال یک وب‌سایت فروشگاهی را اداره می‌کنند یا دارای سیستم پرداخت آنلاین هستند. اطلاعات مربوط به پرداخت ها و همچنین اطلاعات سرور شما بسیار حساسند و باید از بسته‌های آنتی ویروس حرفه‌ای برای افزایش امنیت آنلاین در سطوح بالا استفاده کنید.
یکی از وظایف این آنتی ویروس‌ها، شناسایی و مسدود کردن به موقع سایت‌های کلاه‌برداری است. همچنین می‌توان همه معاملات آنلاین را با کمک روش‌های نوین کدگذاری کرد تا بتوان از اطلاعات آن‌ها محافظت کرد.

 

سهولت استفاده و مدیریت

کامپیوترهای اصناف معمولاً دارای چندین سیستم هستند که بهتر است همه آن‌ها دارای آنتی ویروس فعال باشند. برای این منظور مدیر می‌تواند تمام دستگاه‌های دور و نزدیک را به سیستم آنتی ویروس خود متصل و کنترل کند. مهم نیست که کسب و کار شما چقدر بزرگ باشد،
شما می‌توانید همه کامپیوترها را به سطح بالایی از امنیت برسانید و مدیریت کنید. نصب و مدیریت این آنتی ویروس‌ها به هیچ مهارت خاصی در زمینه رایانه نیاز ندارد و همه می‌توانند با استفاده از رابط‌های کاربری ساده، تنظیمات را با چند کلیک انجام داده و تغییر دهند.

 

محافظت از داده‌های سرور

در صورتی که در کسب و کار خود مدیریت یک وب‌سایت را هم بر عهده دارید، می‌دانید که باید از داده‌های سرور پشتیبان گیری کرده و آن‌ها را در کامپیوتر خود ذخیره کنید. در صورتی که مشکلی برای داده‌های شما به وجود بیاید و البته سرور هم دچار ایراد شود، تمام داده‌های وب‌سایت شما از دست می‌روند. ممکن است تصور کنید که چنین اتفاقی می‌تواند خیلی دور از ذهن باشد اما واقعیت این است که این اتفاق برای شرکت‌های زیادی تاکنون افتاده است. بنابراین بهتر است برای چنین مسائلی به خوبی آماده باشید. یک آنتی ویروس مناسب می‌تواند از همه داده‌های موجود در سیستم شما و همچنین داده‌های پشتیبان سرور نیز محافظت کند.

 

محافظت از ایمیل‌ها

یکی از رایج‌ترین راه‌هایی که ویروس‌ها و بدافزارها در دنیا جابجا می‌شوند، از طریق ایمیل است. هکرها معمولاً از طریق ایمیل برای شما لینک یا محتوایی را ارسال می‌کنند که به محض باز کردن یا کلیک کردن بر روی آن‌ها، ویروس وارد سیستم شده و  به پرونده‌های مهم شما آسیب می‌زند.
اما از این مهم‌تر، این ایمیل‌ها این امکان را فراهم می‌کنند که کلاه‌برداران بتوانند به سیستم شما دسترسی پیدا کنند. ویروس‌های مدرن به اندازه کافی هوشمند هستند که بتوانند در پشت تصاویر یا فایل‌های متنی و لینک‌ها پنهان شوند و بلافاصله رایانه شما را آلوده و البته باعث آسیب به کسب و کارتان شوند.
یک آنتی ویروس خوب به طور خودکار ایمیل‌ها را اسکن می‌کند و در مورد نامه‌هایی که دارای تهدیدهای احتمالی هستند، به شما هشدار می‌دهد.

 

پشتیبانی حرفه‌ای

تولیدکنندگان آنتی ویروس‌ها معمولاً به کسانی که آنتی ویروس‌ها را برای کسب و کار خود خریداری می‌کنند، خدمات پشتیبانی 24 ساعته و در 7 روز هفته را ارائه می‌کنند. شما معمولاً می‌توانید به صورت تلفنی با یک کارشناس در تماس باشید تا مشکلات احتمالی مربوط به سیستم‌های خود را حل کنید.
برخی از آنتی ویروس‌ها همچنین شامل خدمات جانبی مانند گزارش مفصل در مورد کار نرم افزار، شناسایی تهدیدها و اسکن‌ها را ارائه می‌دهند.

 

اسکن مداوم بدون کند کردن سیستم

آنتی ویروس باید به طور مداوم فعال باشد و در پس زمینه سیستم شما کار کند. به این ترتیب می‌تواند به موقع بدافزارها را تشخیص داده و از آلودگی سیستم جلوگیری کند. با این حال برخی از آنتی ویروس‌ها ممکن است باعث کند شدن سیستم شوند. بنابراین توصیه می‌کنیم با صرف هزینه، آنتی ویروس‌هایی را خریداری کنید که امکان کار کردن راحت و مؤثر با کامپیوتر را برای شما فراهم کنند.

 

نتیجه

در دنیای مدرن، وجود یک آنتی ویروس کارآمد برای انواع کسب و کارها کاملاً ضروری است. شاید اغراق نباشد که بگوییم با صرف هزینه برای خرید یک آنتی ویروس، می‌تواند از هزینه‌های ناخواسته جلوگیری کند. هر چند ممکن است که هرگز با حمله هکرها و بد افزارها روبرو نشوید؛ اما بهتر است بدانید که استفاده از یک آنتی ویروس برای شما سرمایه گذاری است نه هزینه.

صدای شما را می‌شنویم