باید ها و نباید های کارآفرینان موفق

باید ها و نباید های کارآفرینان موفق

مشخصا یکی از روش های موفقیت استارت آپ ها، الگو برداری و درس گرفتن از دیگر کارآفرینان موفق می‌باشد. معمولا شما به عنوان یک استارت آپ بر فعالیت های دیگر تجارت‌های موفق و البته ثروتمند تمرکز می‌کنید.  حتی شاید سعی کنید قدم هایتان را مانند آنها بردارید. با این وجود اگر از قدم های اشتباه آنها آگاهی نداشته باشید، به وضوح به مشکل برخواهید خورد. برای جلوگیری از این مشکل، ما در اینجا باید ها و نبایدهای کارآفرینان موفق را برای شما فراهم آورده ایم.

 

1: کارآفرینان موفق وقت خود را به تماشای تلویزیون هدر نمی دهند

به طور کلی کارآفرینان ثروتمند به جای تماشای تلویزیون، کتاب می خوانند. مثال واضح این افراد Ellon Musk بنیانگذار و مدیر عامل شرکت پیشرو محصولات الکترونیکی Tesla و Warren Buffett سرمایه گذار قدرتمند آمریکایی که سومین مرد ثروتمند جهان است، می باشد. این دو شخص به صرف کردن ساعات زیادی در خواندن کتاب های متنوع معروف هستند. مشخصا آنها از آخرین اتفاقات در سریال بازی تاج و تخت یا همان Game of Thrones بی خبر هستند. اما اطلاعاتی که آنها از خواندن کسب می کنند، برای موفقیت در کسب و کارشان بسیار ارزشمندتر خواهد بود.

 

2: کارافرینان موفق خود را از دیگران دور نمی کنند

افراد ثروتمند عاشق معاشرت و گفتگو با افراد دیگر هستند. آنها زمان بسیاری را صرف گسترش روابط خود می کنند. دلیل این امر این است که آنها متوجه قدرت داشتن ارتباطات قوی برای موفقیت در امور خود شده اند.

 

3: کارآفرینان ثروتمند ترس و شک به دل خود راه نمی دهند

این افراد معمولا هنگام تصمیم گیری تمایل دارند از حس های خود پیروی کنند. در واقع آنها معمولا بیش از حد درباره یک موضوع فکر نمی کنند. آنها زمانی که تصمیمی می گیرند با آنالیز های پیچیده سر خود را درد نمی آورند. شاید این گفته به نظرتان عجیب بیاید، اما شک که متعاقبا ترس را به همراه می آورد، یکی از مهمترین عوامل بازدارنده پیشرفت در استارت آپ ها می باشد. کارآفرینان موفق زمانی که تمامی گزینه ها را بررسی کرده و تصمیم گرفتند، آن را عملی می کنند.

 

4: آنها هیچگاه تسلیم نمی شوند

افراد ثروتمند هنگام مواجه با مشکلی، سریع به فکر تسلیم شدن و به اصطلاح بالا بردن پرچم سفید نمی‌شوند. آنها برای جلوگیری از یک  شکست بسیار سخت کوش بوده و تا جای ممکن مقاومت می‌کنند. بسیاری از استارت آپ ها از دوستان، اطرافیان و رقیبان خود انتقادات تندی می‌شنوند. اما کلید موفقیت گوش دادن به این انتقادات و در عین حال ادامه دادن راه خود است. در واقع محققان ثابت کرده اند که داشتن شجاعت و سخت کوشی به مراتب از داشتن IQ بالا در موفقیت موثرتر خواهد بود. برندگان حقیقی هیچگاه نا امید نشده و پا پس نمی کشند.

 

5: کارآفرینان ثروتمند به فکر سلامتی خود هستند

این افراد متوجه شده اند که ورزش صبحگاهی به شکل فوق العاده ای بر میزان تمرکز، کارآمدی و شادابی آنها در طول روز تاثیر دارد. کارآفرینان موفق به صورت منظم ورزش کرده و برای سلامتی جسم خود از هیچ فعالیتی دریغ نمی کنند.

 

6: آنها با اولین زنگ ساعت خود، از خواب بیدار می شوند

شاید شما تصور کنید زمانی که کارآفرین ثروتمندی شدید، دیگر می توانید تا دیروقت بخوابید. اما در واقع بسیاری از کارآفرینان ثروتمند بسیار سحرخیز هستند. آنها هیچگاه دیر نمی کنند و بدین ترتیب با عجله کارهای خود را پیش نمی برند.

 

7: کارآفرینان موفق همواره سرگرم هستند

موفق ترین افراد هیچگاه حوصله شان سر نمی رود. این افراد همواره فرصتی برای یادگیری موضوعی جدید یا صرفا سرگرم کردن خود می یابند. آنها معمولا زمان خالی خود را صرف معاشرت با دیگران، رفتن به کلاس های متنوع، و یادگیری مهارت های جدید می گذرانند.

 

منبع:  smallbiztrends.com

نظرات کاربران
  • مهدی محمدی 8 خرداد 1397
    • holoo 12 خرداد 1397
فروشگاه اینترنتی
مشاوره فروش 021 22 22 11 42
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی آنلاین