7 کاری که کارآفرینان موفق هرگز انجام نمی‌دهند

7 کاری که کارآفرینان موفق هرگز انجام نمی‌دهند

مشخصا یکی از روش‌های موفقیت استارت‌آپ ها، الگوبرداری و درس گرفتن از دیگر کارآفرینان موفق است. معمولا شما به عنوان یک استارت‌آپ بر فعالیت‌های دیگر تجارت‌های موفق و البته ثروتمند تمرکز می‌کنید؛ حتی شاید سعی کنید قدم‌هایتان را مانند آنها بردارید. با این وجود اگر از قدم‌های اشتباه آنها آگاهی نداشته باشید، به وضوح به مشکل برخواهید خورد. برای جلوگیری از این مشکل، ما در ادامه از باید‌ها و نبایدهای کارآفرینان موفق برای شما نوشته‌ایم.

 

کارآفرینان موفق وقت خود را با تماشای تلویزیون هدر نمی‌دهند

به طور کلی کارآفرینان ثروتمند به جای تماشای تلویزیون، کتاب می‌خوانند. به عنوان مثال خوبی از این افراد، می‌توانیم به  Elon Musk بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت پیشرو محصولات الکترونیکی Tesla وWarren Buffett  سرمایه‌گذار قدرتمند آمریکایی که سومین مرد ثروتمند جهان است، اشاره کنیم. این دو شخص به ساعات زیادی که صرف خواندن کتاب‌های متنوع می‌کنند، معروف هستند. مشخصا آنها از آخرین اتفاقات در سریال بازی تاج و تخت یا همان Game of Thrones بی‌خبرند؛ اما اطلاعاتی که آنها از خواندن کسب می‌کنند، برای موفقیت در کسب و کارشان بسیار ارزشمندتر خواهد بود.

 

خود را از دیگران دور نمی‌کنند

افراد ثروتمند عاشق معاشرت و گفتگو با افراد دیگر هستند. آنها زمان بسیاری را صرف گسترش روابط خود می‌کنند. دلیل این امر این است که آنها متوجه قدرت داشتن ارتباطات قوی برای موفقیت در امور خود شده‌اند.

 

به دلشان ترس و شک راه نمی‌دهند

این افراد معمولا هنگام تصمیم‌گیری تمایل دارند از حس‌های خود پیروی کنند. در واقع آنها معمولا بیش از حد درباره یک موضوع فکر نمی‌کنند. آنها زمانی که تصمیمی می‌گیرند، با آنالیز‌های پیچیده سر خود را درد نمی‌آورند. شاید این گفته به نظرتان عجیب بیاید، اما شک که به دنبال خود ترس را به همراه می‌آورد، یکی از مهمترین عوامل بازدارنده پیشرفت در استارت‌آپ‌ها است. کارآفرینان موفق زمانی که تمامی گزینه‌ها را بررسی کرده و تصمیم بگیرند، آن را عملی می‌کنند.

 

هیچگاه تسلیم نمی‌شوند

افراد ثروتمند هنگام مواجهه با مشکل، سریع به فکر تسلیم شدن و به اصطلاح بالا بردن پرچم سفید نمی‌افتند. آنها برای جلوگیری از یک  شکست بسیار سخت‌کوش بوده و تا جای ممکن مقاومت می‌کنند. بسیاری از استارت‌آپ‌ها از دوستان، اطرافیان و رقیبان خود انتقادات تندی می‌شنوند، اما کلید موفقیت گوش دادن به این انتقادات و در عین حال ادامه دادن راه خود است. در واقع محققان ثابت کرده‌اند که برای موفق شدن، داشتن شجاعت و ‌سخت‌کوشی به مراتب از داشتن IQ بالا موثرتر خواهد بود. برندگان حقیقی هیچگاه ناامید نشده و پا پس نمی‌کشند.

 

نسبت به سلامتشان بی‌تفاوت نیستند

این افراد متوجه شده‌اند که ورزش صبحگاهی به شکل فوق العاده‌ای بر میزان تمرکز، کارآمدی و شادابی آنها در طول روز تاثیر دارد. کارآفرینان موفق به صورت منظم ورزش کرده و برای سلامتی جسم خود از هیچ فعالیتی دریغ نمی‌کنند.

 

دیر بیدار نمی‌شوند

شاید شما تصور کنید زمانی که کارآفرین ثروتمندی شدید، دیگر می‌توانید تا دیروقت بخوابید. اما در واقع بسیاری از کارآفرینان ثروتمند بسیار سحرخیز هستند و با اولین زنگ ساعت خود، از خواب بیدار می‌شوند. آنها هیچگاه دیر نمی‌کنند و بدین ترتیب با عجله کارهای خود را پیش نمی‌برند.

 

بیکار نمی‌مانند

حوصله‌ی موفق‌ترین افراد، هیچگاه سر نمی‌رود. این افراد همواره فرصتی برای یادگیری موضوعی جدید یا صرفا سرگرم کردن خود می‌یابند. آنها معمولا زمان خالی خود را صرف معاشرت با دیگران، رفتن به کلاس‌های متنوع و یادگیری مهارت‌های جدید می‌کنند.

 

 

منبع:  smallbiztrends.com

صدای شما را می‌شنویم